Náš život

Kávové kokteily s naším podpisom: 1 časť

clanok-cocktaily

Naše letné sťahovanie nám umožnilo presťahovať do nápojového lístka také špecialitky, ktoré aj za barom pútajú špeciálnu pozornosť. Vaše debaty tak občas preruší rytmické hrkanie kociek ľadu v tin-tine, a o pár sekúnd sa k vám už nesie káva na vysokej stopke. Vychutnajte si jesennú melanchóliu na vysokej nohe, s pohárikom svetových kávových koktejlov alebo si ju pokojne užite v nízkom kresle s teplým filtrom a našim šťavantým seriálom o drinkoch, v ktorých kraľuje káva.

V balanse

Spája sa v nich to najlepšie, čo hľadáte za barovou oponou. Aj preto si ich svet tak obľúbil. Dokonalý balans chutí a vôní, sily aj jemnosti. Kávové koktejly valcujú nápojové lístky v baroch aj kaviarňach a ich stránky dávno nevoňajú len po svetoznámej írskej káve. Aj keď lady s whiskey dala mnohým prvý coffee-cocktail bozk, vďaka ktorému sa do perfektnej fúzie lahodnej kávy a hrejivého alkoholu vôbec nebolo ťažké zamilovať, svet drinkov s kávovou arómou je omnoho pestrejší. Ak medzi milovníkov kávových koktejlov patríte aj vy, pozrite sa spolu s nami za náš bar a vyberte si, ktorým z nich sa necháte na jeden ukecať. Držte si kupetky, začíname zhurta!

Espresso Martini

Patrí medzi najpopulánejšie koktejly, v ktorých hrá prvé husle čerstvý shot. Za jeho vznikom stojí legendárny anglický barman Dick Bradsell, ktorý jeho receptúru vyskladal v roku 1983 v londýnskom Soho brasserie. Drink opradený príbehmi o (ne)známej supermodelke, ktorej ho vraj Bradsell jednej noci vyšejkoval na želanie, spôsobil okamžité šialenstvo. Jej rozkaz znel jasne. Kráska túžila po drinku, ktorý ju preberie a nakopne zároveň. A keďže kávové zrnká sa v tomto podniku kotúľali po barovej doske celý deň, espresso bolo barmanovou prvou voľbou. Tou druhou bola vodka. Tá totiž v raných osemdesiatych okupovala barovú dosku zasa v noci. Do tretice stačilo pridať kávový likér so štipkou cukru a…zrodila sa hviezda. O chvíľu si tento koktejl od barmanského pultu odnášalo takmer celé osadenstvo baru a jeho sláva sa čoskoro do Soho brasserie nezmestila. Dnes sa ikonické Espresso Martini pije v tých najlepších baroch sveta a je jedným z najobľúbenejších kávových koktejlov vôbec.

Goriffee twist

Unikátny twist na túto koktejlovú legendu nájdete aj v našej ponuke. Obliekli sme ho do tropickej košele a hneď po prvom dúšku budete súhlasiť, že mu to v nej ohromne pristane. Vodku sme v ňom nahradili jemne sladkým rumom, pridali sme ananásový džús a domáce pomarančové oleo saccharum sme zladili s našim espressom.

Príďte si ho k nám twistnúť aj vy. Garantujeme vám, že na dne prvého pohárika nájdete slovu balans hneď niekoľko synoným a v závere druhého možno aj chuť prezliecť sa do košele s plameniakmi.
Tak na november s Espresso Martini!