O nás

Prečo to robíme

V Goriffee nevnímame kávu iba ako nápoj. Je to kultúrny fenomén s potenciálom významnej spoločenskej zmeny. Ak sa dá napísať o súčasnej spoločnosti nejaký prívlastok, tak nepochybne bude pravdou, že masovo konzumuje kávu.

Pretože káva hýbe svetom. Mení kultúru, spoločnosť. “Na káve” začínajú priateľstvá, lásky alebo aj projekty a spolupráce. Je to unikátna prírodná surovina. Vďaka jej produkovaniu a spracovávaniu sme schopní kultivovať životy jednotlivcov, ekonomiku ako aj pomáhať udržateľnosti prírody.

Čo chceme dosiahnuť

Vytvárame príbeh s dôrazom na ekonomickú a prírodnú udržateľnosť, vďaka vedomému a transparentnému podnikaniu. Základným pilierom nášho prístupu je podpora komunít zapojených do produkčného cyklu a tvorba príležitostí, ktoré umožnia skvalitňovanie produktu ako aj ich životných podmienok.

Ako funguje naše podnikanie

handshake

Zmysluplné ceny
za pridanú hodnotu

Vytvárame férové ceny pre novú transparentnú ekonomiku.

reveal

Transparentný obchodný
reťazec

Odhaľujeme celý reťazec „bean to cup“ a proces spracovania

value

Ukázanie pridanej hodnoty každého člena reťazca

Prezentujeme pridanú hodnotu každého člena reťazca a jeho dopad na finálnu kvalitu produktu.

planet-earth

Orientácia na znižovanie odpadu a emisií

Svojou činnosťou znižujeme množstvo odpadu a negatívneho vplyvu na prírodu.

Naše hodnoty

Sustainable coffee

Vyrábame produkty, ktoré sú pre prírodu a naše okolie nezávadné. Udržateľnosť vnímame aj v oblasti ekonomiky a podnikania. Vďaka naším aktivitám podporujeme udržateľnosť a kvalitu celého procesu od pestovania kávy až po jej pitie.

Specialty coffee

Láska ku kvalite je základom našej práce. Pri kvalite nepoznáme kompromis. Netýka sa len výberu kávy a jej spracovania, ale i výberu materiálov, dizajnu, partnerov a kolegov.

Relationship coffee

Základným pilierom Goriffee je obchod s kávou postavený na osobnom vzťahu. Pravidelne cestujeme na kávové farmy, s farmármi udržiavame dlhodobé vzťahy, ich kávy sa z roka na rok vracajú do našej ponuky a tiež sa snažíme dbať na ich spravodlivú odmenu za dobre vykonanú prácu.

Veľkoobchod

Kávu distribuujeme nie len do domácností, ale aj do firiem a kaviarní. Ponúkame veľkoobchodnú zľavu až 30% už pri nákupe 5kg mesačne. Naše ceny sú progresívne, s väčším objemom ponúkame väčšiu zľavu.

Ponúkame komplexné služby, od najvyššej kvality kávy, cez rýchle vybavenie objednávky, výhodné ceny technológií až po poradenstvo a baristické kurzy. Sme tu pre vás!

KTO STOJÍ ZA GORIFFEE

Šimon Janík
Šimon Janík
Relationship builder
Erik Šimšík
Erik Šimšík
Nákup zelenej kávy & kontrola kvality
Amir Al Jabri
Amir Al Jabri
Pražiar
Matej Hambalko
Matej Hambalko
Obchod&Marketing