Guatemala Acatenango Organic Washed

Asi 150 drobných farmárov z okolia sopky Acatenango je súčasťou kooperácie Asoproguate, ktorí vypestovali tento skvelý lot, vhodný na prípravu espressa. Cieľom kooperácie je poskytnúť malým poľnohospodárom prístup na medzinárodný trh s kávou. Získaním prístupu majú menší poľnohospodári možnosť rozvíjať svoje podnikanie.

Kvalita kávy, ktorá sa v Guatemale produkuje, sa celkovo zvyšuje v dôsledku rozmanitosti výrobcov v tomto odvetví. Drobných farmárov pestujúcich výnimočnú kávu vo vysokých nadmorských výškach je stále viac. Kooperácie sa stávajú príťažlivejšími pre množstvo drobných poľnohospodárov, pretože často ponúkajú poľnohospodárom financovanie a inú podporu na zlepšenie ich výnosov či spracovania a často sú schopní ponúknuť vyššie ceny za čerešne ako sprostredkovatelia. Mnoho kooperácií začalo školenia pre farmárov o zlepšovaní kvality a sú schopní predávať ich kávu v kategórii specialty, s pridanou hodnotou.

Táto zrnková káva Guatemala Acatenango Organic Washed je ideálna na espresso.

9,50 38,00 

Chuťový profil: Káva, Espresso
Odporúčaná príprava: Espresso

Mrzí nás to, ale táto káva je už vypredaná a nedá sa kúpiť znova.

Základné údaje

Krajina pôvodu: Guatemala

Región: Acatenango

Farmárka: Blanca Bolaňos

Nadmorská výška: 1 600 m.n.m.

Zloženie: 100% zrnková káva

Odroda kávy: 100% caturra & bourbon arabica

Proces: washed – mokré spracovanieDužina sa z kávového zrnka najprv odstráni, potom zrno fermentuje a potom sa premýva.

Nákup: warehouseNákup z veľkoskladu

Chuť: mandle, čokoláda, slivka

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Chuťový profil

Orechová, Ovocná, Sladká

Stupeň praženia (Roast)

,

Váha

,

43 recenzií k Guatemala Acatenango Organic Washed

1-5 of 43 reviews
  1. Mne chutí veľmi, stredne pražená a robím espresso na automatickom kávovare.

  2. Nechal som čerstvo upraženú kávu v pôvodnom balení oddycchovať 2 týždne, potom si spravil espresso a veru je to veľmi príjemná káva, chutí. Ja by som ju zaradil do kategórie vyvážených, čiže na každodenné pitie.

  3. Výborná káva na každodenné pitie😊

  4. Takuto kvalitnu kavu som ešte nekupovala. Toto je prva 🙂. Som velmi spokojna i keď chuťovo tato konkretna nie je uplne ideal pre mňa citim však jej kvalitu vďaka tomu, že z inych kav som citila že môjmu traveniu nerobia dobre. Mam aj rôzne intolerancie a myslela som si, že kavu budem musieť vynechať alebo aspoň obmedziť. Pri tejto však nemam žiadny problem dokonca ani bolesti hlavy alebo bušenie srdca. Odporučam, každemu kto hľada kvalitu kvôli chuti aj kvôli zdraviu.

  5. Skvelá káva pre automat aj páku, tejto káve je ťažko niečo vytknúť. Chutí skoro ráno, aj popoludní a poteší zmyslové bunky kávičkára. 🙂

Pridaj recenziu
Guatemala Acatenango Organic Washed Guatemala Acatenango Organic Washed
Hodnotenie*
0/5
* Rating is required
Vaša recenzia
* Review is required
Názov
* Name is required