Rwanda Gasharu Natural

Vypredané

Rwanda Gasharu Natural

Ak by sme o niektorej káve mali povedať, že je legendárna, určite by to bola Rwanda Gasharu. Aj tento rok pokračujeme v spolupráci s farmármi z Gasharu.

Príbeh kávy Gasharu začal v roku 1973 príbehom 14-ročného chlapca, Celestina Rumenerangaba, vychovaného chudobnou matkou, ktorá bola vnútorným utečencom po smrti svojho manžela počas povstania v roku 1959. Po návrate do rodnej dediny použil väčšinu svojich úspor na kúpu svojho prvého pozemku, kde založil svoju prvú plantáž 380 kávovníkov. Celestine Rumenerangabo bol kľúčovou postavou pri obnove regiónu po genocíde v roku 1994 a teraz prevádzkuje 2 rôzne spracovateľské stanice na západe Rwandy. On a jeho rodina sa zaviazali zvyšovať životný štandard rodín pestujúcich a spracovávajúcich kávu prostredníctvom dôrazu na kvalitu, inovatívne spracovateľské techniky a direct trade.

Spracovateľská stanica Gasharu, nachádzajúca sa blízko jazera Kivu, zamestnáva takmer 300 žien a zhromažďuje kávy od 1650 miestnych pestovateľov kávy z regiónu Nyamasheke. Čerešne vybrané pre toto naturálne spracovanie sa zbiera v nadmorských výškach od 1700 m do 2100 m. Po doručení do spracovateľskej stanice sú roztriedené podľa kvality na predsušovacích stoloch a neskôr sú sušené na vyvýšených afrických posteliach po dobu 25-30 dní.

Toto naturálne spracovanie má výrazný ovocný charakter, plné ovocné telo s kvetinovými tónmi. Vo vašej šálke budete cítiť čerešne s vanilkovým záverom.

Zrnková kává Rwanda Gasharu Natural je skvelá na filter.

 

Približné doručenie:
18 - 21 júl, 2024

Základné informácie o káve

Odporúčame kúpiť

Máme pre vás

3€ zľavu

Prihláste sa do nášho newslettera a my vám pošleme 2€ zľavový kupón na vašu ďalšiu objednávku. Kupón nie je možné kombinovať s inými zľavami.