O nás

O nás

onas

Náš príbeh začal pred 10 rokmi

Príbeh Goriffee začal pre 10 rokmi v Rwande, kde jeden z našich zakladateľov Erik robil dobrovoľníka. Keď prvý krát ochutnal rwandskú výberovú kávu okamžite sa zamiloval. Zistil, že káva môže chutiť aj inak ako spálený uhlík. 

Začínali sme s kávou z Rwandy, no po 10 rokoch nájdete v našej ponuke výberovú kávu z celého sveta. No Rwandu máme stále hlboko zakorenenú v našej DNA. Veď aj názov Goriffee je zložený z dvoch slov – gorila a coffee. Gorily horské sú národným symbolom Rwandy a stali sa aj symbolom našej spoločnosti.

Káva mení kultúru a spoločnosť

V Goriffee nevnímame kávu iba ako nápoj. Je to kultúrny fenomén s potenciálom významnej spoločenskej zmeny. Ak sa dá napísať o súčasnej spoločnosti nejaký prívlastok, tak nepochybne bude pravdou, že masovo konzumuje kávu.

Pretože káva hýbe svetom. Mení kultúru, spoločnosť. “Na káve” začínajú priateľstvá, lásky alebo aj projekty a spolupráce. Je to unikátna prírodná surovina. Vďaka jej produkovaniu a spracovávaniu sme schopní kultivovať životy jednotlivcov, ekonomiku ako aj pomáhať udržateľnosti prírody.

fenomen-sq

Ako funguje naše podnikanie

give-money

Zmysluplné ceny za pridanú hodnotu

Vytvárame férové ceny pre novú transparentnú ekonomiku.
business-ethics

Transparentný obchodný reťazec

Odhaľujeme celý reťazec „bean to cup“ a proces spracovania
planting

Ukázanie pridanej hodnoty každého člena reťazca

Prezentujeme pridanú hodnotu každého člena reťazca a jeho dopad na finálnu kvalitu produktu.
zero-emission

Orientácia na znižovanie odpadu a emisií

Svojou činnosťou znižujeme množstvo odpadu a negatívneho vplyvu na prírodu.

Naše hodnoty

Vytvárame príbeh s dôrazom na ekonomickú a prírodnú udržateľnosť, vďaka vedomému a transparentnému podnikaniu. Základným pilierom nášho prístupu je podpora komunít zapojených do produkčného cyklu a tvorba príležitostí, ktoré umožnia skvalitňovanie produktu ako aj ich životných podmienok.

Sustainable coffee

Vyrábame produkty, ktoré sú pre prírodu a naše okolie nezávadné. Udržateľnosť vnímame aj v oblasti ekonomiky a podnikania. Vďaka naším aktivitám podporujeme udržateľnosť a kvalitu celého procesu od pestovania kávy až po jej pitie.

Specialty coffee

Láska ku kvalite je základom našej práce. Pri kvalite nepoznáme kompromis. Netýka sa len výberu kávy a jej spracovania, ale i výberu materiálov, dizajnu, partnerov a kolegov.

Wholesale coffee

Kávu distribuujeme nie len do domácností, ale aj do firiem a kaviarní. Ponúkame veľkoobchodnú zľavu až 30% už pri nákupe 5kg mesačne. Naše ceny sú progresívne, s väčším objemom ponúkame väčšiu zľavu. Ponúkame komplexné služby, od najvyššej kvality kávy, cez rýchle vybavenie objednávky, výhodné ceny technológií až po poradenstvo a baristické kurzy. 

Relationship coffee

Základným pilierom Goriffee je obchod s kávou postavený na osobnom vzťahu. Pravidelne cestujeme na kávové farmy, s farmármi udržiavame dlhodobé vzťahy, ich kávy sa z roka na rok vracajú do našej ponuky a tiež sa snažíme dbať na ich spravodlivú odmenu za dobre vykonanú prácu.