Náš život

Máme nové, 100% recyklovateľné obaly

ilustracka-obaly

Robíme maximum, aby sme znížili našu stopu. Je faktom, že obaly od kávy sú jednorazovým spotrebným tovarom a ľudia ich odhodia ihneď po spotrebovaní obsahu. Najväčším problémom bežného kávového obalu je, že nie je separovateľný a tým pádom ani recyklovateľný, pretože má kovovú aj plastovú vrstvu. Častokrát ešte aj papierovú etiketu.

qrf

Preto sme pristúpili ku kroku, ktorým sme zabezpečili, že naše obaly sú 100% recyklovateľné. Nové obaly sú už z jedného typu plastu, ktorý je možné separovať aj recyklovať, vrátane etikiet. Uvedomujeme si, že je to len prvý krok. Ďalej nás čaká prechod na biodegradovateľné obaly. Ale až o pár rokov, kedy si budeme istí, že sa skutočne rozložia a rozložia sa iba na organické látky.

Ďalším ešte dôležitejším krokom bude, aby si čo najviac ľudí chodilo kávu kupovať na váhu, do vlastného obalu. Preto sme už pred pár mesiacmi predstavili tieto skvelé silikónové vrecká, ktoré sú úplne vodotesné a vzduchotesné. Zároveň nezaberajú veľa miesta. A aby toho nebolo malo, môžete ich umyť v umývačke.

(Zobraziť produkt)

Alebo pre väčšie objemy sme zaviedli vratné boxy, ktoré už ušetrili tisíce obalov.

(Prečítať si článok o Znovupoužiteľných boxoch)

Aj do budúcnosti chceme ísť týmto smerom a veríme, že vďaka správnemu výberu obalov, podpory waste free predaja a znovu používania, sa nám podarí redukovať odpad z našej pražiarne na minimum.