Náš život

Znovupoužiteľné boxy, ktoré znižujú odpad

boxy-blog

Pred rokom, v Máji 2018 sme začali so znovu-použiteľnými boxami, v ktorých zásobujeme výberovou kávou našich zákazníkov v Bratislavskom kraji, ale aj v Košiciach. Preto by sme chceli k tomuto systému povedať pár slov a zaslúžil by si po roku vyhodnotenie.

Bolo pre nás úžasné vidieť, ako sa naši partneri postavili k návrhu znovu používateľných boxov zodpovedne a pustili sa do toho s nami, napriek tomu, že sme presne nevedeli, napríklad, aký to bude mať vplyv na udržiavanie čerstvosti či kvalitu našej kávy. Ale cítili sme, že situácia, v ktorej sa ocitla naša planéta je mimoriadna a vyžaduje si mimoriadne činy a riešenia. A to rýchlo.

Po roku môžeme konštatovať, že systém sa výborne zabehol u desiatok našich partnerov. A do jedného nám posielajú výbornú spätnú väzbu, naše obavy o čerstvosť či kvalitu sa vôbec nenaplnili a boxy dokonca fungujú lepšie ako balíky.
Predsa len, ihneď sme zaradili viac typov od 2kg až po 10kg, čiže každý si mohol nastaviť veľkosť podľa rýchlosti spotreby.

A teraz to najdôležitejšie, vďaka vám, sa nám podarilo ušetriť cez 3000 obalov, ktoré po použití neskončili v koši a následne na lokálnej skládke vo vašom meste.  Veľmi nás to motivuje do budúcnosti, že sa systém osvedčil a chceme ho čo najviac rozšíriť. Spolu s ďalšími riešeniami, ktoré do našej činnosti implementujeme.

O tých si napíšeme v najbližšom blogu.