O káve

Novinky v ponuke: Premyté kávy na september

banner-web-blog-premyte

Na začiatok jesene sme pre vás vybrali opäť niekoľko noviniek, ktoré potešia vaše chuťové poháriky. Všetky tri kávy sú premyté, z toho jedna je určená na filter a dve na espresso.

Kenya Nyakabugi AB+

Najväčšou správou jesene bude určite návrat rajčinovej Keňe Nyakabugi do našej ponuky, ktorú si iste pamätáte z minulého roka. Farmári z kooperácie Nyakiri opäť ukázali, že ich pestovateľské a spracovateľské výkony sú priam čarovné. Kvalita zrna je skvelá a po zomletí ihneď cítite intenzívnu kvetnatú arómu. Po ochutnaní nápoja si môžete užiť veľmi netradičnú kombináciu paradajok, citrusov, medu a to celé na pozadí černicového tónu. Už chápete, prečo túto kávu tak milujeme? Gratulujeme k pozoruhodnej káve najmä komunitnému projektu Nyakiri a hlavne vám, ktorí si ju môžete najbližšie mesiace užívať.

Kúpiť 250g kávy za 12,00 €

Nikaragua Finca Los Pozitos

Kávu Los Pozitos sme vybrali špecificky na espresso, kvôli jej chuťovej báze, ktorá veľmi pripomína vianočné perníky, svojou medovosťou a mixom aromatických korenín. Zároveň je veľmi sladká a veríme, že vám bude spríjemňovať jesenné a zimné obdobie. Kávu vypestoval farmár Edwin Burgos Garcia a Los Pozitos znamená v preklade studne. Tento názov je skutočne príznačný, pretože veríme, že každá šálka tejto kávy bude pre vás ako malá studňa nádeje, že zimu prežijete v najlepšej pohode.

Kúpiť 250g kávy za 10,00 €

 

Salvador Marina Cumbre

Ďalšia káva, ktorú sme vybrali na espresso. Sladká káva s pekne štrukturovanou chuťou mliečnej čokolády, orechov a ovsených vločiek od farmára Alejandra Duarteho. Ak hovoríme, že sa zameriavame na kávy, ktoré sú pestované vo svojom prirodzenom prostredí, teda v tieni naturálneho lesa, tak o tejto to platí mimoriadne, pretože Alejandro je známy svojimi aktivitami za konzerváciu okolitých lesov ako aj vysádzanie nových.

Kúpiť 250g kávy za 8,50 €

 

 

Nabudúce si predstavíme ďalšiu trojicu káv, ktoré sme pre vás cez leto vybrali a do ponuky začnú prichádzať okolo Októbra – naturálnu Kolumbiu, anaeróbne fermentovaný Honduras a premytý Myanmar!

Máme pre vás

3€ zľavu

Prihláste sa do nášho newslettera a my vám pošleme 2€ zľavový kupón na vašu ďalšiu objednávku. Kupón nie je možné kombinovať s inými zľavami.